Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманидаги “Белдерсой оромгоҳи” дам олиш маскани “Белдерсой” спорт базаси (Канат йўли) билан биргаликда оммавий савдоларга чиқарилиши тўғрисида
Э Ъ Л О Н
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманидаги “Белдерсой оромгоҳи” дам олиш масканини “Белдерсой” спорт базаси (Канат йўли) билан биргаликда битта лот сифатида (ҳавола орқали давлат активининг умумий ер майдони, бино ва иншоотларнинг майдони ҳамда фотосуратлари билан танишиш мумкин,  виртуал кўриш 360° ) оммавий савдо жараёнларини эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар 2021 йил 6 сентябр соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатлар билан ёпиқ конвертда Давактив агентлигига ёки сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) Давактив агентлигининг қуйида кўрсатилган электрон манзилига тақдим этилади:
давлат активларидан келгусида фойдаланиш йўналишларига қўйилган талабдан келиб чиққан ҳолда ундан самарали фойдаланишнинг бизнес концепцияси лойиҳаси;
талабгор савдода иштирок этиши учун сотиб олишни режалаштирган давлат активи бўйича талабгорнинг ўзи таклиф этаётган қийматдан камида 5 фоизи миқдорида закалат пули маблағларини Давактив агентлигининг қуйида келтирилган махсус ҳисоб-рақамига ўтказилганлиги тўғрисидаги тўлов ҳужжати нусхаси.
Савдонинг иккинчи босқичига ўтган талабгорлар тўғрисида Давактив агентлиги томонидан ўзининг расмий веб сайтида эълон чоп этилган кундан бошлаб 5 иш куни ичида савдонинг иккинчи босқичида қатнашиш учун мазкур эълоннинг 2-иловаси (жисмоний шахслар 2 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (тасдиқланган ҳолда) таклифлар тақдим этилади.
Таклифлар қуйида талаб этиладиган ҳужжатлар билан бирга Давактив агентлигига ёпиқ конвертда ёки тегишли ҳужжатларнинг сканер қилинган варианти (кодланган ҳолда) Давактив агентлигининг электрон манзилига юборилади:
“Белдерсой оромгоҳи” дам олиш маскани ва “Белдерсой” спорт базаси (Канат йўли) битта лот сифатида савдога чиқарилади ва талабгорларнинг таклифи ушбу объектлар бўйича умумий қабул қилинади, яъни алоҳида-алоҳида таклифлар қабул қилинмайди;
“Белдерсой оромгоҳи” дам олиш масканидан келгусида меҳмонхона ёки бошқа туризм инфратузилмаси объектини барпо этиш;
“Белдерсой” спорт базаси (Канат йўли)дан келгусида мавжуд осма йўлни осма йўлларнинг метал ускуна, устунлари (опора), пўлат арқонига ва бошқа қисмларига ҳамда йўловчи ташишнинг техник ва хавфсизлик жиҳатидан амалдаги стандартларга жавоб берадиган замонавий осма йўл сифатида қуриш, жаҳон стандартларига мос келадиган, амалий тажрибада ўзини оқлаган брендлар остидаги гондола, траволатор ва бошқа мосламалар ҳисобига замонавий тоғ-чанғи курортини ҳамда автотураргоҳни барпо этиш. Бунда, лойиҳани “Чорвоқ” эркин туристик зонаси дирекцияси билан келишилган ҳолда амалга ошириш талаби қўйилади;
Закалат пулини тўлаш учун Давактив агентлигининг махсус ҳисоб рақами:
Миллий валютада:
Қабул қилиб олувчи: Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги Ғазначилиги;
Олувчининг ҳисоб рақами: 23402000300100001010;
Олувчининг банки: Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Тошкент шаҳар Бош бошқармаси Ҳисоб китоб-касса маркази;
СТИР: 201 122 919;
Олувчининг банк коди: 00014.
Тўловчи томонидан тўлов топшириқномасининг “тўлов мақсади” қисмида: 200410860262660000000000001 рақами ва давлат активининг номи кўрсатилган ҳолда “закалат пули” ёзуви ёзилади.

ATTENTION ENTREPRENEURS AND BUSINESSPEOPLE
on putting up for public auction the recreation center "Beldirsoy" (Ropeway) together with the recreation area "Beldersoy oromgohi", located in the Bostanlyk of the Tashkent region.
The State Assets Management Agency (“UzSAMA”) announces the start of public sale process of the recreation center "Beldirsoy" (Ropeway) together with the recreation area "Beldersoy Oromgohi", located in the Bostanlyk of the Tashkent region as one lot (The total land area of the state asset, the area of buildings and structures, as well as photos can be found through the link,  virtual tour 360° )
Stage 2: assessment of the commercial offers on the basis of price and payment timeline as well as financial capacity to complete the transaction.
At the first stage, applicants must complete the application form in Annex 1 (Annex 1a for Individuals) in Uzbek, Russian or English (preferred language of the applicant) by September 6, 2021 at 18:00 (Tashkent time), and send in a sealed envelope or via email to UzSAMA as an encrypted scanned attachment with the following documents:
1. a) for legal entities:
a copy of the deposit receipt confirming that a minimum of 5% of the value offered for the state asset that the applicant plans to purchase has been transferred to a special account of UzSAMA below.
1. b) for individuals:
Applicants passed to the second stage of the sale process, must apply to the second stage in accordance with application form Annex 2 (Annex 2 for individuals) within 5 business days after the date of publication of the official announcement by UzSAMA.
Proposals should be sent in a sealed envelope or in encrypted scanned form to the email address of UzSAMA with the following documents:
III. Please note the following special conditions:
The recreation center "Beldirsoy" (Ropeway) together with the recreation area "Beldersoy oromgohi" are put up for auction as one lot and for these objects the proposals of the bidders are accepted in general, i.e. separate proposals will not be accepted;
Requirements for further use:
Creation, in the future, on the basis of the recreation area "Beldersoy Oromgohi" of a hotel or other object of tourism infrastructure;
Construction of a modern suspension road based on existing metal structures, supports, steel cableand other parts of sport center of the "Beldirsoy" (Ropeway), which meets modern technical standards and safety requirements for passenger transportation, as well as the construction of a modern ski resort and parking lot gondolas, travelators and other devices under brands that have proven themselves in practice.
At the same time, a requirement is established for the implementation of the project in agreement with the directorate of the free tourist zone "Charvak".
If only one offer is received at the first stage, the process is deemed invalid;
in the event an applicant offers to make payment for an state asset in more than a month (though not more than in 36 months), its proposal price shall be evaluated in the prescribed manner, bringing it to the current value of the asset, taking into account these periods;
within 20 days of the date of UzSAMA’s notification, a contract with the winner will be made taking into account the deposit amount for participation as a part of  the payment;
no discount is applied to the purchase price paid by the winner of state assets;
in the event that a winner withdraws or cancels the contract of sale, the deposit paid by him shall not be refunded;
The State Tender Commission or Working Body may, at its discretion, suspend the selling at any time and, without any obligation, request additional and/or clarifying information from applicants.
III. Information on the Working Body - UzSAMA:
Special account of UzSAMA for deposit payments:
In the national currency:
Recipient: Treasury of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan.
Recipient's account number: 23402000300100001010;
Recipient's bank: Tashkent city Main Department of Accounting and Cash Center of Central Bank of the Republic of Uzbekistan.
TIN: 201 122 919;
Recipient's bank code: 00014.
In the "Purpose of payment" section of the payment order, the payer shall enter the phrase "earnest money" with the number 399910860262947011359021004 and the name of the state asset.
In foreign currency:
Recipient: Ministry of Finance, BIC code: MFRUUZ22,
Adress: 29, Istiqlol street, Tashkent, 100017
Recipient's account number: 23 402 840 900 100 001 011;
Beneficiary Bank: Central Bank of Uzbekistan, SWIFT: CBUZUZ22
Correspondent bank: CITIBANK, NEW YORK, Corr.Acc: 36115651,
SWIFT Code: CITIUS33
In the "Purpose of payment" section of the payment order, the payer shall enter the phrase "earnest money" with the number 399910840262947011359021001 and the name of the state asset.
Address of the State Assets Agency:
6 Amir Temur Avenue, Tashkent, 100000
Email address: invest@davaktiv.uzinvestment@davaktiv.uz.
Responsible for receiving documents: U. Tukhtasinov,
tel.: (+99871) 259-22-10.
Telephone numbers for additional information: (+99871) 259-20-91, 259-20-70.
Web-site: www.davaktiv.uz.
Dear entrepreneurs and businessmen,
If you have any suggestions or objections to the sales process, you can call hotline (+99871) 259-21-37 or short helpline 1082 of UzSAMA.