2021 йил 31 май куни оммавий савдога чиқарилган давлат активлари савдоларининг биринчи босқичи тўғрисида эълон
Жорий йилнинг 6 июль куни соат 15:00да Давактив агентлигида қуйидаги давлат активлари:
Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани, Янги шаҳар кўчаси, 1-уй манзилида жойлашган “Ўқитувчи матбаа уйи” МЧЖнинг 100 фоиз давлат улуши;
Тошкент шаҳар, Мирзо Улуғбек тумани, Шўртепа кўчаси, 2-уй манзилида жойлашган “Меҳмонхона бино ва иншоотлари”ни сотиб олиш юзасидан савдо жараёнларининг биринчи босқичи бўйича талабгорларнинг таклифлари пакети очилади.
Ушбу жараёнга Давлат тендер комиссияси аъзолари, талабгорлар ва оммавий ахборот воситалари вакиллари таклиф этилади.
Пандемия шароитидан келиб чиқиб, шахсан қатнаша олмайдиган талабгорлар учун видеоконференц алоқа воситаси орқали иштирок этиш имконияти яратилади (https://us02web.zoom.us/j/83664139886).
Ишчи орган ўз ҳисоботини тайёрлаб, Давлат тендер комиссиясига кўриб чиқиш учун тақдим этади ва биринчи босқич якунлари бўйича маълумотлар Давактив агентлиги томонидан белгиланган тартибда эълон қилинади.

Объявление о первом этапе процесса торгов государственными активами, выставленными на публичные торги 31 мая 2021 года
6 июля текущего года в 15-00 часов в Агентстве госактивов состоится вскрытие пакетов с предложениями, поступившими
от претендентов на первом этапе процесса торгов, по покупке нижеследующих государственных активов:
100% государственной доли в ООО “Укитувчи матбаа уйи”, расположенного по адресу: город Ташкент, Юнусабадский район, улица Янги шахар, дом-1;
“Здания и сооружения гостиницы, расположенной по адресу: город Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Шуртепа, дом-2.
Для участия в данном процессе будут приглашены члены Государственной тендерной комиссии, претенденты и представители средств массовой информации.
Учитывая условия пандемии, для претендентов, не имеющих возможности личного присутствия, будет создана возможность участия посредством видеоконференцсвязи (https://us02web.zoom.us/j/83664139886).
Рабочий орган подготовив свой отчёт, предоставит его на рассмотрение Государственной тендерной комиссии и информация по итогам первого этапа будет опубликована Агентством госактивов в установленном порядке.