27 сентябрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
200 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 1,5 млрд сўм бўлган 149 та лот 3,6 млрд сўмга реализация қилинди.
• сони 84 та
• бошланғич нархи 1 млрд сўм
• сотилган нархи 3,1 млрд сўм
• Тошкент шаҳри Шайхонтоҳур туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 161,4 млн сўм бўлган Кинематография агентлиги балансидаги бўш турган бино қисми 177,5 млн сўмга ижарага берилди.
• Сурхондарё вилояти Денов туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 17,4 млн сўм бўлган 100-умумий ўрта таълим мактаби балансидаги ошхона биносининг бўш турган қисми 104,4 млн сўмга ижарага берилди.
• бошланғич нархи 115,5 млн сўм
• сотилган нархи 129,8 млн сўм
• ер майдони 0,6 га
• Шаҳрисабз шаҳридан бошланғич нархи 14,6 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 1 сотих ер участкаси 16,1 млн сўмга сотилди.
• Бекобод туманидан бошланғич нархи 12,7 млн сўм бўлган кичик саноат зоналаридаги қурилиш саноати корхоналари қуриш учун 19 сотих ер участкаси 14 млн сўмга сотилди.
• сони 33 та
• бошланғич нархи 11,2 млн сўм
• сотилган нархи 21,3 млн сўм
Дарё ўзанларини тозалаш ҳуқуқи:
• бошланғич нархи 305,4 млн сўм
• сотилган нархи 335,9 млн сўм
• Норин туманидан бошланғич нархи 168,5 млн сўм бўлган Норин дарёси ўзанини тозалаш ҳуқуқи 185,4 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 27 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 200 лота. Также было реализовано 149 объекта со стартовой ценой 1,5 млрд сумов за 3,6 млрд сумов.
• Часть пустующего здания, принадлежащая Агентству кинематографии, с первоначальной годовой арендной ставкой 161,4 млн ​​сумов в Шайхонтохурской районе города Ташкента, сдана в аренду за 177,5 млн сумов.
• Пустующая часть столовой, принадлежащая 100 общеобразовательной школе, с первоначальной годовой арендной ставкой 17,4 млн ​​сумов в Деновском районе Сурхандарьинской области, сдана в аренду за 104,4 млн сумов.
• стартовая цена 115,5 млн сум
• цена продажи 129,8 млн сум
• Земельный участок, расположенный в городе Шахрисабзе, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 14,6 млн ​​сумов продан за 16,1 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Бекабадском районе, площадью 19 соток, со стартовой ценой 12,7 млн ​​сумов продан за 14 млн сумов для строительства предприятий строительной индустрии в малых промышленных зонах.
• стартовая цена 11,2 млн сум
• цена продажи 21,3 млн сум
• стартовая цена 305,4 млн сум
• цена продажи 335,9 млн сум
• Право на очистку русла реки Нарын Нарынского района, со стартовой ценой 168,5 млн сумов, было продано за 185,4 млн сумов.