“Invest Group Centre” МЧЖнинг очиқ савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Давактив агентлигининг жорий йил 2 октябрдаги “Invest Group Centre” МЧЖ устав капиталидаги 100% давлат улушини очиқ савдо жараёнлари бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги ушбу Активни хусусийлаштириш бўйича консультант “Portfolio Investments” компаниясига бир қатор хорижий ва маҳаллий инвесторлардан келиб тушган сўровлардан келиб чиқиб, берган тавсияcига асосан, сотиш жараёнларини рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонларга “Invest Group Centre” МЧЖдаги давлат улушини сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 28 декабрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввалги чоп этилган Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш босқичи бошланганлиги тўғрисидаги эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Информация о процессах открытых торгов ООО “Invest Group Centre”
В соответствии с объявлением Агентства госактивов от 2 октября текущего года о начале процесса открытых торгов 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Invest Group Centre», сообщается следующее.
Агентство госактивов, исходя из рекомендаций консультанта по приватизации «Portfolio Investments» на основе запросов от ряда зарубежных и местных инвесторов, а также с целью проведения процесса продажи в конкурентной среде, сообщает о продлении срока подачи заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) для покупки государственной доли в ООО «Invest Group Centre» до 18:00 (время Ташкента) 28 декабря 2024 года.
В случае выражения заинтересованности, заявки необходимо отправить на следующий электронный адрес: munir.yakubov@piamg.uz.
Все остальные пункты предыдущего объявления о начале этапа выражения заинтересованности для покупки Актива остаются без изменений.