Қишлоқ хўжалигига мўлжалланмаган ер участкаларини хусусийлаштирган фуқароларга ордерлар ва эсдалик совғалари топширилди
Аввал хабар берганимиздек, Ўзбекистон Республикасининг “Қишлоқ хўжалигига мўлжалланмаган ер участкаларини хусусийлаштириш тўғрисида”ги Қонунига мувофиқ, қишлоқ хўжалигига мўлжалланмаган ер участкаларини хусусийлаштириш жараёнлари бошланган.
Давлат активларини бошқариш агентлигининг “YERХUSUSIYLASHTIRISH” автоматлаштирилган ахборот тизими орқали Ўзбекистон Республикаси фуқаролари ва юридик шахслари томонидан уларга доимий фойдаланиш (эгалик қилиш), ижара ёхуд мерос қилиб қолдириладиган умрбод эгалик қилиш ҳуқуқи асосида тегишли бўлган ер участкаларини хусусийлаштириш учун мурожаатлар келиб тушиш бошланди.
Шунга кўра, юртимизда биринчилардан бўлиб ўз мулкининг ҳақиқий эгасига айланган 4 нафар фуқароларга ва "E-auksion" электрон савдо платформаси орқали савдоларда қатнашиб, ғолиб бўлган тадбиркорга Давлат активларини бошқариш агентлиги директори Акмалхон Ортиковнинг эсдалик совғалари ва табрик йўлланмалари тантанали равишда топширилди.
4 нафар фуқароларнинг тегишли аризаларига мувофиқ, мерос қилиб қолдириладиган умрбод эгалик қилиш ҳуқуқи асосида ўзларига тегишли бўлган ер участкаларига мулк ҳуқуқини берувчи давлат ордерлари расмийлаштирилди ва топширилди.
Шаффоф “E-auksion” электрон аукцион савдоларида иштирок этиб ғолиб бўлган “SAM-MAROQAND-OIL” МЧЖ раҳбарига ер участкаси учун биринчи рақамли “Ер участкасига мулк ҳуқуқини тасдиқловчи давлат ордери” берилди.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жамоаси Янги Ўзбекистонда амалга оширилаётган “Инсон қадри учун” тамойили асосида бошланган ислоҳотлардан дастлабки самараси соҳиби бўлган фуқароларни самимий муборакбод этиш билан бирга фаолиятларида омад ва зафарлар тилайди!
Фуқаролар, тадбиркор ва ишбилармонларни тадбиркорлик фаолиятини амалга ошириш учун ер участкаларини “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали шаффоф савдоларда иштирок этишга ҳамда умрбод эгалик қилиш ҳуқуқи асосида тегишли бўлган ер майдонига мулк ҳуқуқини расмийлаштириш жараёнида фаол иштирок этишга чорлаймиз.

Гражданам, приватизировавшим земельные участки несельскохозяйственного назначения переданы ордеры и памятные подарки
Как мы сообщали ранее, в соответствии с Законом Республики Узбекистан «О приватизации земельных участков несельскохозяйственного назначения» начат процесс приватизации земельных участков несельскохозяйственного назначения.
Через автоматизированную информационную систему “YERХUSUSIYLASHTIRISH” Агентства по управлению государственными активами начат прием заявлений от граждан и юридических лиц Республики Узбекистан о приватизации земельных участков на праве постоянного пользования (владения), аренды или пожизненного наследуемого владения.
Соответственно, 4 гражданам, ставшим первыми в стране настоящими собственниками своего имущества и предпринимателю, победившему на торгах через электронную торговую платформу «E-auksion», были торжественно вручены памятные подарки и поздравительные открытки от имени директора Агентства по управлению государственными активами Акмалхона Ортикова.
По соответствующим заявлениям 4 граждан были оформлены и вручены государственные ордеры на предоставление права собственности по принадлежащим им на праве пожизненного наследуемого владения земельным участкам.
На земельный участок, приобретенный через прозрачные торги электронной торговой платформы “E-auksion” руководителем ООО “SAM-MAROQAND-OIL” выдан Государственный ордер, подтверждающий право собственности на земельный участок” под первым номером.
Коллектив Агентства по управлению государственными активами искренне поздравляет граждан с достижением первых результатов одной из реформ, начатых в Новом Узбекистане по принципу «Обеспечения интересов человека» и желает всех благ в дальнейшей деятельности!
Призываем граждан, предпринимателей и бизнесменов к участию в прозрачных торгах по земельным участкам через электронную торговую платформу “E-auksion” и к активному участию в процессе оформления права собственности на земельные участки, находящиеся на праве постоянного пользования, аренды или пожизненного наследуемого владения.