Қишлоқ хўжалигига мўлжалланмаган ер участкаларини хусусийлаштирган фуқароларга ордерлар ва эсдалик совғалари топширилди
Аввал хабар берганимиздек, Ўзбекистон Республикасининг “Қишлоқ хўжалигига мўлжалланмаган ер участкаларини хусусийлаштириш тўғрисида”ги Қонунига мувофиқ, қишлоқ хўжалигига мўлжалланмаган ер участкаларини хусусийлаштириш жараёнлари бошланган.
Давлат активларини бошқариш агентлигининг “YERХUSUSIYLASHTIRISH” автоматлаштирилган ахборот тизими орқали Ўзбекистон Республикаси фуқаролари ва юридик шахслари томонидан уларга доимий фойдаланиш (эгалик қилиш), ижара ёхуд мерос қилиб қолдириладиган умрбод эгалик қилиш ҳуқуқи асосида тегишли бўлган ер участкаларини хусусийлаштириш учун мурожаатлар келиб тушиш бошланди.
Шунга кўра, юртимизда биринчилардан бўлиб ўз мулкининг ҳақиқий эгасига айланган 4 нафар фуқароларга ва "E-auksion" электрон савдо платформаси орқали савдоларда қатнашиб, ғолиб бўлган тадбиркорга Давлат активларини бошқариш агентлиги директори Акмалхон Ортиковнинг эсдалик совғалари ва табрик йўлланмалари тантанали равишда топширилди.
4 нафар фуқароларнинг тегишли аризаларига мувофиқ, мерос қилиб қолдириладиган умрбод эгалик қилиш ҳуқуқи асосида ўзларига тегишли бўлган ер участкаларига мулк ҳуқуқини берувчи давлат ордерлари расмийлаштирилди ва топширилди.
Шаффоф “E-auksion” электрон аукцион савдоларида иштирок этиб ғолиб бўлган “SAM-MAROQAND-OIL” МЧЖ раҳбарига ер участкаси учун биринчи рақамли “Ер участкасига мулк ҳуқуқини тасдиқловчи давлат ордери” берилди.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жамоаси Янги Ўзбекистонда амалга оширилаётган “Инсон қадри учун” тамойили асосида бошланган ислоҳотлардан дастлабки самараси соҳиби бўлган фуқароларни самимий муборакбод этиш билан бирга фаолиятларида омад ва зафарлар тилайди!
Фуқаролар, тадбиркор ва ишбилармонларни тадбиркорлик фаолиятини амалга ошириш учун ер участкаларини “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали шаффоф савдоларда иштирок этишга ҳамда умрбод эгалик қилиш ҳуқуқи асосида тегишли бўлган ер майдонига мулк ҳуқуқини расмийлаштириш жараёнида фаол иштирок этишга чорлаймиз.

Citizens who privatized non-agricultural land plots were given orders and commemorative gifts
As it was mentioned before, in accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan "On privatization of non-agricultural land" the process of privatization of non-agricultural land has begun.
Through the automated information system “YERХUSUSIYLASHTIRISH”  of the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan started receiving applications from citizens and legal entities of the Republic of Uzbekistan for privatization of land on the right of permanent use (ownership), lease or lifetime inheritable possession.
Accordingly, 4 citizens who became the first real owners of their property in the country and the entrepreneur who won the auction through the electronic trading platform "E-auksion" were solemnly presented with memorable gifts and greeting cards on behalf of the director of the State Assets Management Agency Akmalhon Ortikov.
The state orders for granting the right of ownership have been issued according to the application of 4 citizens for the land plot, which they owned on the right of lifetime inheritable possession.
"SAM-MAROQAND-OIL" LLC director has been issued the "State order confirming the right of ownership of land plot", purchased through the transparent sales of electronic trading platform "E-auksion" with the first number.
The staff of the State Assets Management Agency sincerely congratulates citizens on achieving the first results of one of the reforms initiated in the New Uzbekistan on the principle of "Ensuring the interests of person" and wishes all the best in their future activities!
We call citizens, entrepreneurs and businessmen to participate in transparent sales for land plots through the electronic trading platform "E-auksion" and to take an active part in the process of registration of ownership of land plots which are under the right of permanent use, lease or lifetime inheritable possession.