“Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасидаги давлат улушини сотиш жараёни бошлангани тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 11 февралдаги "Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида"ги ПФ-6167 Фармонига мувофиқ (Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 30 июлдаги ПФ-6273 Фармонига қўшимча), Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги ёки Сотувчи) “Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасини (кейинги ўринларда – Меҳмонхона ёки Актив), рақобатли сотув жараёни орқали хусусийлаштириш бошланганлигини эълон қилади.
Ушбу Савдо жараёнига “KPMG Valuation and Consulting” МЧЖ (кейинги ўринларда – KPMG), активни хусусийлаштириш бўйича энг яхши таклифларни танлаш асосида, эксклюзив молиявий маслаҳатчи сифатида жалб этилган.
Актив бўйича қисқача маълумот:
• юлдузли “Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонаси Тошкент марказида сайёҳлар ва пойтахтнинг ишбилармон меҳмонлари учун қулай шароитга эга. Меҳмонхона машҳур Навоий опера ва балет театри қаршисида, Марказий Мустақиллик майдони ҳамда Амир Темур майдонига яқин масофада жойлашган;
• 2013 йилда Жанубий Кореянинг "Lotte Hotel" бренди бошқарувига ўтказилди, шу билан бирга меҳмонхонани халқаро товар сифат стандартларига мувофиқ тўлиқ таъмирлаш амалга оширилди;
• Меҳмонхона “Hotelstars Union” таснифлаш тизимининг юқори стандарти талабларига жавоб беради;
• Умумий ер майдони 1,14 гектар, бино ва иншоотлар майдони 24,3 минг квадрат метрни ташкил этади;
• "Lotte" сифат стандартлари қўлланилган мазкур меҳмонхона 232 та хоналарини, жумладан, 119 та стандарт ва 113 та замонавий қулайликларга эга, оилавий/бизнес хоналарни ўз ичига олади;
• Меҳмонхона ҳудудида халқаро сифат стандартлари даражасида жиҳозланган турли тадбирларни ўтказишга мўлжалланган бир нечта конференция заллари, шунингдек, 3042 квадрат метр майдонга эга банкет зали, очиқ бассейн ва фитнес-соғломлаштириш маркази мавжуд.
Қўшимча маълумотлар учун қуйида келтирилган алоқа каналларига мурожаат қилинг.
DKalazhanov@kpmg.kz;
SSandykbayeva@kpmg.kz;
VPolyakov@kpmg.kz.
Иштирок этиш учун аризани тақдим этиш бўйича расмий таклифнома (RfP) қўшимча равишда эълон қилинади. Ариза бериш жараёни барча манфаатдор томонлар учун очиқ бўлади. Манфаатдор шахслар инглиз, рус ёки ўзбек тилларида тайёрланган ва аризачининг ваколатли вакили томонидан имзоланган хат шаклида ариза беришлари лозим.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Меҳмонхона ва KPMGнинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва KPMG (Савдо доирасида Давактив агентлигининг эксклюзив молиявий маслаҳатчиси вазифасини бажарувчи) ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Меҳмонхона ва KPMG томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;
(iv) исталган вақтда ва сабабларни тушунтирмасдан Савдога тааллуқли бўлган ҳар қандай потенциал харидор (харидорлар) билан ҳар қандай муҳокама ва музокараларни тугатиш ҳуқуқларини ўзида сақлаб қолади.

Announcement on the beginning of the process of selling the state shares in the hotel “Lotte City Hotel Tashkent Palace”
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 11, 2021 "On measures to further accelerate the processes of privatization of state assets" PD-6167 (with additions to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated July 30, 2021 PD-6273), the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter – UzSAMA or the Seller) announces the beginning of the privatization of the hotel “Lotte City Hotel Tashkent Palace” (hereinafter – Hotel or Asset), through a competitive sale process (hereinafter – Transaction).
In preparation for this Transaction, based on the results of a competitive selection, "KPMG Valuation and Consulting" LLC (hereinafter – KPMG) was selected as an exclusive financial consultant for the privatization of the Asset.
• The four-star hotel “Lotte City Hotel Tashkent Palace” has a unique location in the center of Tashkent, convenient for both tourists and business guests of the capital. The hotel is located opposite of the famous Navoi Opera and Ballet Theater, not far from the Museum of the History of Uzbekistan, within walking distance to the Central Independence Square, as well as Amir Temur Square;
• In 2013, it was transferred under the management of the South Korean hotel brand "Lotte Hotel", which carried out a complete renovation of the hotel according to international brand quality standards;
• The hotel meets the requirements of the "First Class" standard of the "Hotelstars Union" classification system;
• The total land area is 1.14 hectares, the area of buildings and structures is 24.3 thousand sq. m;
• "Lotte" quality standards have been applied in the hotel, a modern reservation system has been introduced, which offers guests 232 comfortable rooms for accommodation;
• On the territory of the hotel there are several conference halls of various capacities, a banquet hall with an area of 3,042 sq.m., as well as an outdoor swimming pool and a fitness center.
If you have any questions, you are welcome to reach out to the emails listed below.
DKalazhanov@kpmg.kz
SSandykbayeva@kpmg.kz
VPolyakov@kpmg.kz
An official request to submit applications for participation will be additionally issued. The application process is open to all interested participants. Interested parties are invited to submit an application in the form of a letter in English, Russian or Uzbek languages, signed by an authorized representative of the applicant.
UzSAMA reserves the right to change the sequence of the sale process or refuse to sell to any potential buyer (s) or to negotiate with them at any time without giving a reason.
This announcement, or any part of its content, should not be construed as a form of commitment on the part of UzSAMA, Hotel and KPMG in relation to the sale of the Asset, which might be assumed in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and KPMG reserve the right in their sole discretion at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility
(i) amend the application deadline
(ii) follow different procedures in relation to different stakeholders, and / or negotiate with one or more potential buyers within the framework of the schedule and procedure provided jointly by UzSAMA, the Hotel and KPMG, excluding any other potential buyer (s) without prior notice;
(iii) terminate the sale process for any reason; and / or
(iv) terminate any discussion and negotiations with any potential buyer (s) in relation to the deal at any time and without giving reasons.