Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан жорий йил 25 июль куни чоп этилган эълонга мувофиқ, "Ангрен логистика маркази" АЖ устав капиталидаги давлат улушини (кейинги ўринларда – "Актив" ёки "Компания") хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бошланган.
Аввал маълум қилинганидек, ушбу давлат активини хусусийлаштириш жараёнини илғор халқаро тажриба асосида амалга ошириш учун “Mosaic Financial” (кейинги ўринларда – "Консультант") компанияси хусусийлаштириш бўйича Консультант сифатида жалб этилган.
Аризаларни қабул қилиш жараёни доирасида, Консультант томонидан кенг қамровли маркетинг ишлари амалга оширилди, жумладан, инвестиция тизерлари салоҳиятли инвесторларга юборилди. Натижада, 5 нафар инвесторлар томонидан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш тўғрисидаги аризалар Консультантга келиб тушган.
Давактив агентлиги ҳамда хусусийлаштириш бўйича Консультант томонидан келиб тушган барча аризалар қуйидаги мезонлар бўйича сараланган:
• барқарор молиявий ҳолати (МҲХС бўйича текширилган молиявий ҳисоботлари билан тасдиқланган) ва эҳтимолий битимни кафолатланган молиялаштириш қобилияти.
Шунга кўра, Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичидан муваффақиятли ўтган талабгорлар, хусусийлаштириш жараёнининг келгуси Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) қабул қилиш босқичида иштирок этиш учун таклиф қилинади ҳамда уларга ушбу босқич жараёнлари тўғрисидаги хат (Process Letter) юборилади.
Консультант томонидан Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифлар (BO) 2023 йил 17 октябрь соат 18:00 (Тошкент вақти билан)га қадар қабул қилинади.

Information about the process of privatization of the state share in the authorized capital of “Angren Logistics Center” JSC
According to the announcement published by the State Assets Management Agency on July 25 this year, Express of interest stage of the privatization process of the state share in the authorized capital of “Angren Logistics Center” JSC (hereinafter - the "Asset" or "Company") launched.
As reported previously, "Mosaic Financial" company (hereinafter - "Consultant") was attracted as a privatization consultant to carry out the process of privatization of this state asset on the basis of the best international experience.
As part of the Сompany's privatization processes, complex marketing activities were carried out by Consultant, as well as sending investment teasers to potential investors. As a result, Consultant has received expressions of interest from 5 investors.
All proposals received by the State Assets Management Agency together with the privatization Сonsultant were analyzed for compliance with the following criteria:
Binding offers (BO) for purchase of the Asset are accepted by Consultant until 18:00 (Tashkent time) October 17, 2023.