3 февраль санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
3 870 та лот аукцион савдоси ва очиқ танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 1,3 млрд сўмлик 4 056 та лот 2,5 млрд сўмга реализация қилинди.
• Сони 15 та
• Бошланғич нархи 86,3 млн сўм
• Сотилган нархи 374,3 млн сўм
Самарқанд шаҳридан йиллик ижара ставкаси 4,5 млн сўм бўлган Самарқанд давлат чет тиллар институтига қарашли бинонинг ертўла қисмида жойлашган хона 118,2 млн сўмга сотилди.
• Сони 36 та
• Бошланғич нархи 983,9 млн сўм
• Сотилган нархи 1,7 млрд сўм
• Ер майдони 2,2 га
Гулистон шаҳридан нархи 22,3 млн сўмлик умумтаълим мактаби қуриш учун 40 сотих ер участкаси 374,6 млн сўмга сотилди.
Фарғона шаҳридан нархи 214,3 млн сўмлик кўп қаватли турар-жой қуриш учун 25 сотих ер участкаси 235,7 млн сўмга сотилди.
Тошкент вилояти, Янгийўл шаҳридан нархи 280,7 млн сўм бўлган металлни қайта ишлаш корхоналари қуриш учун 48 сотих ер участкаси 393 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 3 февраля
На торги и выставление на публичные торги было выставлено 3 870 лотов. Также было реализовано 4 056 лотов начальной ценой 1,3 млрд сумов на сумму 2,5 млрд сумов.
• Колчество 15
• Стартовая цена 86,3 млн сум
• Цена продажи 374,3 млн сум
Помещение, расположенное в цокольном этаже здания, принадлежащего Самаркандскому государственному институту иностранных языков, с годовой арендной ставкой 4,5 млн сумов от города Самарканда было продано за 118,2 млн сумов.
• Количество 36
• Стартовая цена 983,9 млн сум
• Цена продажи 1,7 млрд сум
• Площадь участка 2,2 га
Продан земельный участок площадью 40 га за 374,6 млн сумов в городе Гулистан под строительство общеобразовательной школы стоимостью 22,3 млн сумов.
Продан земельный участок площадью 25 га за 235,7 млн ​​сумов в городе Фергана под строительство многоэтажного жилого дома стоимостью 214,3 млн сумов.
Продан земельный участок площадью 48 га за 393 млн сумов в городе Янгиёл Ташкентской области для строительства металлообрабатывающих предприятий по цене 280,7 млн ​​сумов.