Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази томонидан республика ҳудудидаги умумий майдони 13 509 кв.м. бўлган 52 та бўш турган давлат мулки объекти 1 043,4 млн. сўм йиллик ижара тўлови эвазига тадбиркорлик субъектларига ижарага берилди.
Эндиликда сиз ижарага таклиф этилаётган шу каби давлат мулки объектлари рўйхати билан қуйидаги ҳаволалар орқали 3 та (ўзбек, рус, инглиз) тилларида танишишингиз мумкин: http://privatization.davaktiv.uz, http://e-auksion.uz

В период с 14 по 18 декабря 52 объектов государственной собственности переданы в аренду через аукционные торги.
Центром организации эффективного использования пустующих объектов при Агентстве по управлению государственными активами 52 объектов государственной собственности общей площадью 13 509 кв.м. по республике переданы в аренду субъектам предпринимательства на сумму 1 043,4 млн. сум для введения предпринимательской деятельности.
Теперь вы можете ознокомиться подобным перечнем объектов государственной собственности, предлагаемых в аренду по следующим ссылкам на 3 языках (узбекский, русский, английский):http://privatization.davaktiv.uz, http://e-auksion.uz