7-dekabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
229 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 20,8 mlrd so'm bo'lgan 260 ta lot 25,7 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang‘ich narxi 16,5 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 17,9 mlrd so‘m
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qo‘ng‘irot tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 3 mlrd so‘m bo‘lgan “Sanoat qurilish bank” Qo‘ng‘irot filiali balansidagi noturar joy binosi 3,2 mlrd so‘mga sotildi.
Toshkent viloyati Yuqorichirchiq tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 4,2 mlrd so‘m bo‘lgan O‘simliklar genetik resurslari ilmiy-tadqiqot instituti balansidagi sobiq garaj bino-inshootlari 4,4 mlrd so‘mga sotildi.
Andijon viloyati Bo'ston tumanidan boshlang'ich narxi 210,1 mln so‘m bo‘lgan "O'zbekneftgaz" AJ balansidagi 23-sonli FYOTSH 231,1 mln so‘mga sotildi.
• soni 27 ta
• boshlang‘ich narxi 487,8 mln so‘m
Buxoro shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 6,6 mln so‘m bo‘lgan Ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabi balansidagi oshxona 130,4 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 90 ta
• boshlang'ich narxi 925,8 mln so‘m
• sotilgan narxi 1,9 mlrd so‘m
• yer maydoni 4,3 ga
Qashqadaryo viloyati Qarshi shahridan boshlang'ich narxi 217,5 mln so‘m bo‘lgan umumta‘lim maktabi qurish uchun 31 sotix yеr uchastkasi 239,3 mln so‘mga sotildi.
Farg‘ona viloyati Beshariq tumanidan boshlang'ich narxi 10,2 mln so‘m bo‘lgan kichik sanoat zonalaridagi poyafzal korxonalari qurish uchun 30 sotix yеr uchastkasi 168,7 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 7 декабря
На аукционы и открытые торги было выставлено 229 лота. Также было реализовано 260 объекта со стартовой ценой 20,8 млрд сумов за 25,7 млрд сумов.
• стартовая цена 16,5 млрд сум
• цена продажи 17,9 млрд сум
• Нежилое помещение, расположенное в Кунгратском районе Республики Каракалпакстан, принадлежащее Кунгратскому филиалу «Саноат курилиш банк», со стартовой ценой 3 млрд сумов продано за 3,2 млрд сумов.
• Здания и сооружения бывшего гаража, расположенные в Юкоричирчикском районе Ташкентской области, принадлежащие Научно-исследовательскому институту генетических ресурсов растений, со стартовой ценой 4,2 млрд сумов проданы за 4,4 млрд сумов.
• ТРК под номером 23, расположенное в Бустанском районе Андижанской области, принадлежащее АО «Ўзбекнефтгаз», со стартовой ценой 210,1 млн сумов продано за 231,1 млн сумов.
• стартовая цена 487,8 млн сум
• Столовая, принадлежащая Специализированной государственной общеобразовательной школе, с первоначальной годовой арендной ставкой 6,6 млн ​​сумов в Бухарской области, сдано в аренду за 130,4 млн сумов.
• количество 90
• стартовая цена 925,8 млн сум
• площадь земельного участка 4,3 га
• Земельный участок, расположенный в городе Карши Кашкадарьинской области, площадью 31 соток, со стартовой ценой 217,5 млн ​​сумов продан за 239,3 млн сумов для строительства общеобразовательной школы.
• Земельный участок, расположенный в Бешарыкском районе Ферганской области, площадью 30 соток, со стартовой ценой 10,2 млн ​​сумов продан за 168,7 млн сумов для строительства обувных фабрик в небольших промышленных зонах.