22-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
252 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 9,1 mlrd so'm bo'lgan 221 ta lot 12,9 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Boshlang‘ich narxi 0,9 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 1,9 mlrd so‘m
• Farg‘ona viloyati, O‘zbekiston tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 129,9 mln so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazining Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi sobiq Veterinariya bo‘limi bino va inshootlari 922,5 mln so‘mga sotildi.
• Soni 24 ta
• Boshlang‘ich narxi 263,2 mln so‘m
• Sotilgan narxi 302,9 mln so‘m
• Farg‘ona viloyati Qo‘qon shahridan joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 6,4 mln so‘m bo‘lgan 26-umumiy o‘rta ta‘lim maktabining bo‘sh turgan xonasi 23,8 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 60 ta
• Boshlang'ich narxi 6 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 6,9 mlrd so‘m
• Yer maydoni 39,3 ga
• Navoiy viloyati, Zarafshon shahrida narxi 2,3 mlrd so‘m bo‘lgan tibbiyot va mikrobiologik obyektlar sanoatini tashkil etish uchun 15,65 gektar yеr uchastkasi 2,4 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 22 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 252 лота. Также было реализовано 221 объекта со стартовой ценой 9,1 млрд сумов за 12,9 млрд сумов.
• Пустующие здания и сооружения бывшей Ветеринарной части, расположенные в Узбекистанском районе Ферганской области, принадлежащие Ферганскому территориальному управлению Центра по организации эффективного использования пустующих объектов, со стартовой ценой 129,9 млн сумов проданы за 922,5 млн сумов.
• стартовая цена 263,2 млн сум
• цена продажи 302,9 млн сум
• Пустующая комната, принадлежащая 26 общеобразовательной школе, с первоначальной годовой арендной ставкой 6,4 млн ​​сумов в городе Коканд Ферганской области, сдано в аренду за 23,8 млн сумов.
• стартовая цена 6 млрд сум
• цена продажи 6,9 млрд сум
• площадь земельного участка 39,3 га
• Земельный участок, расположенный в городе Зарафшан Навоийской области, площадью 15,65 гектаров, со стартовой ценой 2,3 млрд ​​сумов продан за 2,4 млрд сумов для создания отрасли медицинского и микробиологического оборудования.