18-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
294 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 24,9 mlrd so'm bo'lgan 357 ta lot 65,9 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang‘ich narxi 2,8 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 2,9 mlrd so‘m
• Xorazm viloyati Qo‘shko‘pir tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1,4 mlrd so‘m bo‘lgan ATB "Xalq banki" balansidagi omborxona va molxona binolari 1,5 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang‘ich narxi 122,9 mln so‘m
• sotilgan narxi 2,8 mlrd so‘m
• Toshkent shahri Uchtepa tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 11,8 mln so‘m bo‘lgan Respublika ixtisoslashtirilgan dizayn maktabi balansidagi bino qismi 361,6 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 71 ta
• boshlang'ich narxi 1,5 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 37,8 mlrd so‘m
• yer maydoni 3,7 ga
• Surxondaryo viloyati Sariosiyo tumanidan boshlang'ich narxi 6,4 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar-joy binolari qurish uchun 4 sotix yеr uchastkasi 115,9 mln so‘mga sotildi.
• Farg‘ona viloyati Quvasoy shahridan boshlang'ich narxi 8,6 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 1 sotix yеr uchastkasi 121,4 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 18 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 294 лота. Также было реализовано 357 объекта со стартовой ценой 24,9 млрд сумов за 65,9 млрд сумов.
• Складские и животноводческие помещения, расположенные в Кошкопирском районе Хорезмской области, со стартовой ценой 1,4 млрд сумов проданы за 1,5 млрд сумов.
• стартовая цена 122,9 млн сум
• Часть здания, принадлежащая Республиканской специализированной школе дизайна, с годовой арендной ставкой 11,8 млн ​​сумов в Учтепинском районе города Ташкента сдана в аренду за 361,6 млн ​​сумов.
• цена продажи 37,8 млрд сум
• Земельный участок, расположенный в Сариасийском районе Сурхандарьинской области, площадью 4 соток, со стартовой ценой 6,4 млн ​​сумов продан за 115,9 млн сумов под строительство многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в городе Кувасай Ферганской области, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 8,6 млн ​​сумов продан за 121,4 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.