“Portfolio Investments” kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) ushbu xususiylashtirish jarayonini ilg‘or xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha konsultanti sifatida tanlab olindi.
“Invest Group Centre” MChJ - 2008 yilda tashkil etilgan boʻlib, turli xil sport turlarini shug‘ullanish uchun mo‘ljallangan sport inshootlarini boshqarish faoliyati bilan shug‘ullanadi.
• Ustav fondi: 4,11 mlrd soʻm;
• Jamiyat Toshkent shahri, Mirzo-Ulugʻbek tumani, Oqqoʻrgʻon koʻchasi 16-uy manzilida joylashgan;
• Sport-sogʻlomlashtirish majmuasi, ochiq va yopiq turdagi suzish havzalari, sport mashgʻulotlari oʻtkazish uchun sport zallari, futbol maydonlari, sunʼiy qoplamali mini futbol maydoni hamda tenis kortini boshqarish bilan shug'ullanadi.
Aktivni sotib olishga va uning keyingi faoliyatiga qoʻyiladigan shartlar:
1. Aktiv va uning balansidagi sport-sog‘lomlashtirish majmuasining faoliyat turini kamida 10 (o‘n) yil muddat saqlab qolish;
2. Aktiv balansidagi sport-sog‘lomlashtirish majmuasi hududida sport-sog‘lomlashtirish faoliyatiga to‘g‘ri kelmaydigan bino-inshootlarning qurilishiga yo‘l qo‘ymaslik (taʼmirlash ishlaridan tashqari), obyekt hududida har qanday taʼmirlash-tiklash ishlarini qatʼiyan shaharsozlik kengashining ruxsati bilan amalga oshirish.
Ishtirokchilardan quyidagi maʼlumotlar bilan aktiv bo'yicha sotib olish yuzasidan qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalarini (Express of interest) taqdim etishlari soʻraladi:
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 1-noyabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar munir.yakubov@piamg.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• Munir Yakubov, “Portfolio Investments” kompaniyasi direktori: munir.yakubov@piamg.uz, tel. +998(90) 901-65-59.
• Shoxruh Ohunov, Davaktiv agentligi departamenti boshligʻi: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71) 259-20-23.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval taklif etiladigan qatʼiy narx taklifining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov (zakalat) sifatida amalga oshirilishi belgilanadi.

Объявление о начале открытого процесса продажи государственной доли в уставном капитале ООО «Invest Group Centre»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство госактивов объявляет о начале открытого процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Invest Group Centre» (далее – Актив) посредством привлечения профессионального консультанта.
Компания «Portfolio Investments» (далее – Консультант) была отобрана Агентством госактивов в качестве консультанта по приватизации для осуществления процесса приватизации на основе передового международного опыта.
ООО «Invest Group Centre» - основан в 2008 году и основной деятельностью Общества является управление спортивными объектами, предназначенными для занятий различными видами спорта.
• Уставный капитал: 4,11 млрд сумов;
• Общество расположенно по адресу г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Аккурган, 16.
• Управляет спортивно-оздоровительным комплексом, открытым и закрытым бассейном, залом для спортивных тренировок, футбольным полем, полем для мини-футбола с искусственным покрытием и теннисным кортом.
Процесс продажи будет осуществляться в два этапа, включая этапы Выражение заинтересованности (Express of interest) и сбора Обязывающих предложений (BO).
Условия для приобретения актива и его дальнейшей деятельности:
1. Сохранять вид деятельности спортивно-оздоровительного комплекса находящихся на балансе Актива не менее 10 (десять) лет.
2. Не допускать строительство зданий и сооружений на территории спортивно-оздоровительного комплекса, находящегося на балансе Актива, которые не соответствуют спортивно-оздоровительной деятельности (за исключением ремонтных работ), и проводить любые ремонтно-восстановительные работы на территории объекта строго с разрешения градостроительного совета.
О реализации этапа Выражения заинтересованности (Express of interest) процесса продаж:
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 1 ноября 2024 года и отправлена на адрес электронной почты munir.yakubov@piamg.uz.
• Мунир Якубов, директор компании “Portfolio Investments”:munir.yakubov@piamg.uz, тел.: +998(90) 901-65-59.
В свою очередь, перед подачей обязывающих предложений с участниками торгов, прошедшими на этап подачи Обязывающих предложений (BO), устанавливаются обязательства по внесению не менее 1% от суммы предлагаемой обязывающей цены предложения в качестве гарантийного платежа (заклад).
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, “Portfolio Investments” в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и “Portfolio Investments” оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности: