“UNG Petro” MChJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish to‘g‘risida eʼlon
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi o‘rinlarda Davaktiv agentligi/Buyurtmachi) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq “UNG Petro” MChJning ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini (keyingi o‘rinlarda ­ Aktiv) xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi o‘rinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov e’lon qiladi.
Barcha qiziqish bildirgan talabgorlardan Taklif taqdim etish uchun so'rovnomaga (RfP) asosan tijorat takliflarini 2023-yil 11-iyun kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar taqdim etishlarini so'raymiz.
“UNG Petro” MChJni xususiylashtirish bo‘yicha konsultantni jalb qilish yuzasidan taklif taqdim etish uchun soʼrovnoma (RfP)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-martdagi PQ-102-son qaroriga muvofiq, “UNG Petro” MChJning 100 foiz ulushi (keyingi o‘rinlarda – Bitim) sotilishi belgilangan.
Sotish jarayonlari “UNG Petro” MChJning tarmoq va individual xususiyatlaridan kelib chiqib Oʼzbekiston Respublikasi qonunchiligi talablari doirasida eng maqbul xorijiy tajriba asosida tashkil etilishi lozim. Buyurtmachi toʼgʼri qaror qabul qilishi uchun Аktivni mustaqil baholash ishlarini amalga oshiradi.
UNG Petro – O‘zbekiston Respublikasidagi eng yirik yoqilg‘i quyish shoxobchalari tarmog‘i bo‘lib, u “UNG” milliy brendi ostida neft va gaz mahsulotlarini sotadi. “UNG Petro” chakana savdo tarmogʻiga Oʻzbekiston Respublikasi bo'ylab joylashgan yoqilgʻi va gaz quyish shoxobchalari kiradi.
Korxonaning yuridik manzili: Toshkent sh., Yunusobod tumani, 7B, 17-uy.
I. Neft va gaz mahsulotlarini quyish shoxobchalari xizmati uchun bozor tahlili:
• Аmalga oshirilgan tahlillar asosida aktivning xususiylashtirish jarayonlarini muvaffaqiyatli tashkillashtish uchun lozim bo'lgan chora-tadbirlar rejasi ishlab chiqiladi.
• baholash uslubini to'g'ri tanlash va ularning investorlar uchun dolzarbligini belgilash, narx diapazoni bo'yicha tavsiyarni taqdim etish;

Announcement on attracting a professional consulting company for the privatization of "UNG Petro" LLC
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter referred to as "State Assets Agency"/"Client"), in accordance with the relevant privatization programs, announces a tender for the selection of a professional consulting company (hereinafter referred to as "Consultant") on privatization of “UNG Petro” LLC by selling 100% share in the authorized capital of LLC (hereinafter - the "Asset").
All interested applicants are invited to submit their proposals in accordance with the following Request for Proposals (RfP) by 18:00 (Tashkent time) on June 11, 2023.
Request for proposals for consulting services on privatization of “UNG Petro” LLC (RfP)
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from March 24, 2023 №PD-102 provides for the sale of 100 % share of “UNG Petro” LLC (hereinafter - Transaction).
The sale process must be organized in accordance with the best international practices, taking into account the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan, industry and individual specifics of “UNG Petro” LLC (hereinafter - the Asset). For making internal decision of the Seller, the Asset is evaluated in accordance with the legislation.
UNG Petro is the largest network of gas stations in the Republic of Uzbekistan, which sells oil and gas products under the national brand "UNG". The retail network "UNG Petro" includes filling stations, LPG filling stations and CNG filling stations, which operate in regions of the Republic of Uzbekistan.