“Angren logistika markazi” AJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish to‘g‘risida eʼlon
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi o‘rinlarda Davaktiv agentligi/Buyurtmachi) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq “Angren logistika markazi” AJning ustav kapitalidagi 100 foiz ulushini (keyingi o‘rinlarda ­ Aktiv) xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi o‘rinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov e’lon qiladi.
Barcha qiziqish bildirgan talabgorlardan Taklif taqdim etish uchun so'rovnomaga (RfP) asosan tijorat takliflarini 2023-yil 20-iyun kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar taqdim etishlarini so'raymiz.
“Angren logistika markazi” AJni xususiylashtirish bo‘yicha konsultantni jalb qilish yuzasidan taklif taqdim etish uchun soʼrovnoma (RfP)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-martdagi PQ-102-son qaroriga muvofiq, “Angren logistika markazi” AJning 100 foiz ulushi (keyingi o‘rinlarda – Bitim) sotilishi belgilangan.
Sotish jarayonlari “Angren logistika markazi” AJning tarmoq va individual xususiyatlaridan kelib chiqib Oʼzbekiston Respublikasi qonunchiligi talablari doirasida eng maqbul xorijiy tajriba asosida tashkil etilishi lozim. Buyurtmachi toʼgʼri qaror qabul qilishi uchun Аktivni mustaqil baholash ishlarini amalga oshiradi.
“Angren logistika markazi” AJ yuklarni saqlash, ortish-tushirish, tez va sifatli tashib berish, bojxona hujjatlarini rasmiylashtirish bilan bog‘liq masalalarni hal etgan holda yuk operatsiyalarini amalga oshiradi.
Veb-sayt:https://clangren.uz/
Xodimlar soni 74 kishi;
Korxonaning yuridik manzili:Toshkent viloyati, Angren shahar, Ipak yo‘li ko‘chasi, 1-uy.
I. Transport-ekspeditorlik xizmati bozorini tahlili:
• Аmalga oshirilgan tahlillar asosida aktivning xususiylashtirish jarayonlarini muvaffaqiyatli tashkillashtish uchun lozim bo'lgan chora-tadbirlar rejasi ishlab chiqiladi.
• baholash uslubini to'g'ri tanlash va ularning investorlar uchun dolzarbligini belgilash, narx diapazoni bo'yicha tavsiyarni taqdim etish;

Announcement on attracting a professional consulting company for the privatization of "Angren Logistics Center" JSC
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter referred to as "State Assets Agency"/"Client"), in accordance with the relevant privatization programs, announces a tender for the selection of a professional consulting company (hereinafter referred to as "Consultant") on privatization of "Angren Logistics Center" JSC by selling 100% share in the authorized capital of JSC (hereinafter - the "Asset").
All interested applicants are invited to submit their proposals in accordance with the following Request for Proposals (RfP) by 18:00 (Tashkent time) on June 20, 2023.
Request for proposals for consulting services on privatization of "Angren Logistics Center" JSC (RfP)
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from March 24, 2023 №PP-102 provides for the sale of 100% share of "Angren Logistics Center" JSC (hereinafter - Transaction).
The sale process must be organized in accordance with the best international practices, taking into account the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan, industry and individual specifics of "Angren Logistics Center" JSC (hereinafter - the Asset). For making internal decision of the Seller, the Asset is evaluated in accordance with the legislation.
JSC "Angren Logistics Center" carries out cargo operations by solving issues related to cargo storage, loading and unloading, fast and high-quality transportation, customs documents.