“Angren logistika markazi” AJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish to‘g‘risida eʼlon
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi o‘rinlarda Davaktiv agentligi/Buyurtmachi) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq “Angren logistika markazi” AJning ustav kapitalidagi 100 foiz ulushini (keyingi o‘rinlarda ­ Aktiv) xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi o‘rinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov e’lon qiladi.
Barcha qiziqish bildirgan talabgorlardan Taklif taqdim etish uchun so'rovnomaga (RfP) asosan tijorat takliflarini 2023-yil 20-iyun kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar taqdim etishlarini so'raymiz.
“Angren logistika markazi” AJni xususiylashtirish bo‘yicha konsultantni jalb qilish yuzasidan taklif taqdim etish uchun soʼrovnoma (RfP)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-martdagi PQ-102-son qaroriga muvofiq, “Angren logistika markazi” AJning 100 foiz ulushi (keyingi o‘rinlarda – Bitim) sotilishi belgilangan.
Sotish jarayonlari “Angren logistika markazi” AJning tarmoq va individual xususiyatlaridan kelib chiqib Oʼzbekiston Respublikasi qonunchiligi talablari doirasida eng maqbul xorijiy tajriba asosida tashkil etilishi lozim. Buyurtmachi toʼgʼri qaror qabul qilishi uchun Аktivni mustaqil baholash ishlarini amalga oshiradi.
“Angren logistika markazi” AJ yuklarni saqlash, ortish-tushirish, tez va sifatli tashib berish, bojxona hujjatlarini rasmiylashtirish bilan bog‘liq masalalarni hal etgan holda yuk operatsiyalarini amalga oshiradi.
Veb-sayt:https://clangren.uz/
Xodimlar soni 74 kishi;
Korxonaning yuridik manzili:Toshkent viloyati, Angren shahar, Ipak yo‘li ko‘chasi, 1-uy.
I. Transport-ekspeditorlik xizmati bozorini tahlili:
• Аmalga oshirilgan tahlillar asosida aktivning xususiylashtirish jarayonlarini muvaffaqiyatli tashkillashtish uchun lozim bo'lgan chora-tadbirlar rejasi ishlab chiqiladi.
• baholash uslubini to'g'ri tanlash va ularning investorlar uchun dolzarbligini belgilash, narx diapazoni bo'yicha tavsiyarni taqdim etish;

Объявление о привлечении профессиональной консалтинговой компании по приватизации АО «Логистический центр Ангрен»
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – «Агентство госактивов»/ «Заказчик»), согласно соответствующим программам приватизации, объявляет конкурс по отбору профессиональной консалтинговой компании (далее – «Консультант») по приватизации АО «Логистический центр Ангрен» путем продажи 100% доли в уставном фонде AО (далее – «Актив»).
Всем заинтересованным заявителям предлагается подать свои предложения в соответствии с нижеприведенным Запросом на предоставление предложений (RfP) до 18:00 (Ташкентское время) 20 июня 2023 года.
Запрос на предоставление предложений для оказания услуг консультанта по приватизации АО «Логистический центр Ангрен» (RfP)
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 24 марта 2023 года №ПП–102 предусмотрена реализация 100% доли АО «Логистический центр Ангрен» (далее - Сделка).
Процесс продажи должен быть организован согласно лучшей мировой практике с учетом требований законодательства Республики Узбекистан, отраслевой и индивидуальной специфики АО «Логистический центр Ангрен» (далее – Актив). Для принятия внутреннего решения Продавца, проводится оценка Актива в соответствии с законодательством.
АО «Логистический центр Ангрен» осуществляет грузовые операции, решая вопросы, связанные с хранением грузов, погрузкой и разгрузкой, быстрой и качественной перевозкой, оформлением таможенных документов.