Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan joriy yil 13-iyul kuni chop etilgan eʼlonga muvofiq, “Andijon biokimyo zavodi” AJ ustav kapitalidagi davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – "Aktiv" yoki "Kompaniya") xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi boshlangan.
Arizalarni qabul qilish jarayoni doirasida, Konsultant tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, 2 nafar investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar Konsultantga kelib tushgan.
Konsultant tomonidan Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) 2023-yil 5-oktabr soat 18:00 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar qadar qabul qilinadi.

Information about the process of privatization of the state share in the authorized capital of “Andijon biokimyo zavodi” JSC
According to the announcement published by the State Assets Management Agency on July 13 this year, Express of interest stage of the privatization process of the state share in the authorized capital of “Andijon biokimyo zavodi” JSC (hereinafter - the "Asset" or "Company") launched.
As part of the Сompany's privatization processes, complex marketing activities were carried out by Consultant, as well as sending investment teasers to potential investors. As a result, Consultant has received expressions of interest from 2 investors.
Binding offers (BO) for purchase of the Asset are accepted by Consultant until 18:00 (Tashkent time) October 5, 2023.