30-aprel sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
3 883 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 10,7 mlrd so'm bo'lgan 5 323 ta lot 17,8 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 4,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 4,6 mlrd so‘m
• Andijon viloyati Jalaquduq tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1,3 mlrd so‘m bo‘lgan AT "Xalq banki" Andijon viloyat filiali balansidagi chorvachilik fermasi 1,4 mlrd so‘mga ijaraga berildi.
• soni 69 ta
• boshlang'ich narxi 1,6 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 2,1 mlrd so‘m
• Samarqand viloyati Samarqand shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 8,8 mln so‘m bo‘lgan Samarqand davlat chet tillari instituti balansidagi bino yerto‘lasi 74,1 mln so‘mga ijaraga berildi.
• boshlang'ich narxi 902 mln so‘m
• sotilgan narxi 3,7 mlrd so‘m
• yer maydoni 1,7 ga
• Xorazm viloyati Urganch tumanidan boshlang'ich narxi 84,4 mln so‘m bo‘lgan 9 qavatli turar joy qurish uchun 5 sotix yеr uchastkasi 1,3 mlrd so‘mga sotildi.
• Toshkent viloyati Ohangaron tumanidan boshlang'ich narxi 225,3 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 30 sotix yеr uchastkasi 247,8 mln so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 786 mln so‘m
• Toshkent shahar Yashnobod tumanidan boshlang'ich narxi 225 mln so‘m bo'lgan ko'p qavatli turar joydagi xonadon 526,5 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 30 апреля
На аукционы и открытые торги было выставлено 3 883 лота. Также было реализовано 5 323 объекта со стартовой ценой 10,7 млрд сумов за 17,8 млрд сумов.
• Животноводческая ферма, принадлежащая филиалу Андижанской области АК "Халқ банки", расположенное в Жалакудукском районе Андижанской области, со стартовой ценой 1,3 млрд сумов продана за 1,4 млрд сумов.
• Подвальное помещение, принадлежащее Самаркандскому государственному институту иностранных языков, расположенное в городе Самарканд Самаркандской области, со стартовой ценой 8,8 млн сумов сдано в аренду за 74,1 млн сумов.
• стартовая цена 902 млн сум
• Земельный участок, расположенный в Ургенчском районе Хорезмской области, площадью 5 соток, со стартовой ценой 84,4 млн ​​сумов продан за 1,3 млрд сумов для строительства 9 этажного жилого дома.
• Земельный участок, расположенный в Ахангаранском районе Ташкентской области, площадью 30 соток, со стартовой ценой 225,3 млн ​​сумов продан за 247,8 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• стартовая цена 786 млн сум
• Квартира в многоэтажном доме, расположенна в Яшнабадском районе города Ташкента, со стартовой ценой 225 млн сумов продана за 526,5 млн сумов.