16-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
796 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 71,6 mlrd so'm bo'lgan 929 ta lot 100,8 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 8,03 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 8,5 mlrd so‘m
Andijon viloyati Xo'jaobod tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 4,7 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazi Andijon viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi qurtxona bino-inshootlari 4,9 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 14,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 15,3 mlrd so‘m
Farg'ona viloyati Farg'ona shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 9,9 mlrd so‘m bo’lgan "Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki" AJ balansidagi avtoshoxbekat binosi 10,5 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 19 ta
• boshlang'ich narxi 161,6 mln so‘m
• sotilgan narxi 184,4 mln so‘m
Toshkent shahri Yakkasaroy tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 63,9 mln so‘m bo‘lgan Toshkent to'qimachilik va yengil sanoat instituti akademik litseyi balansidagi bino qismi 76,7 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 370 ta
• boshlang'ich narxi 28,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 50,7 mlrd so‘m
• yer maydoni 21,3 ga
Toshkent shahri Mirzo Ulug'bek tumanidan boshlang'ich narxi 18,3 mlrd so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar joy binolari qurish uchun 0,75 gektar yеr uchastkasi 39,5 mlrd so‘mga sotildi.
Andijon viloyati Asaka tumanidan boshlang'ich narxi 163,9 mln so‘m bo‘lgan xalqaro yo'llar bo'yida xizmat ko'rsatish obyektlarini tashkil etish uchun 10 sotix yеr uchastkasi 311,4 mln so‘mga sotildi.
Toshkent shahri Sergeli tumanidan boshlang'ich narxi 740,9 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 2,8 sotix yеr uchastkasi 963,2 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 16 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 796 лота. Также было реализовано 929 объекта со стартовой ценой 71,6 млрд сумов за 100,8 млрд сумов.
• стартовая цена 8,03 млрд сум
• цена продажи 8,5 млрд сум
• Здания и сооружения, принадлежащие территориальному управлению Андижанской области Центра по эффективному использованию государственных объектов, расположенные в Худжаабадском районе Андижанской области, со стартовой ценой 4,7 млрд ​​сумов проданы за 4,9 млрд сумов.
• Здание автовокзала, принадлежащее АО "Ташки иктисодий фаолият миллий банки", расположенное в городе Фергана Ферганской области, со стартовой ценой 9,9 млн сумов продано за 10,5 млн сумов.
• стартовая цена 161,6 млн сум
• цена продажи 184,4 млн сум
• Часть здания, принадлежащая Академическому лицею Ташкентского института текстильной и легкой промышленности, расположенное в Яккасарайском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 63,9 млн сумов, сдана в аренду за 76,7 млн сумов.
• количество 370
• стартовая цена 28,1 млрд сум
• цена продажи 50,7 млрд сум
• площадь земельного участка 21,3 га
• Земельный участок, расположенный в Мирзо Улугбекском районе города Ташкента, площадью 0,75 га, со стартовой ценой 18,3 млрд ​​сумов продан за 39,5 млрд сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в Асакинском районе Андижанской области, площадью 10 соток, со стартовой ценой 163,9 млн ​​сумов продан за 311,4 млн сумов для создания сервисных объектов на международных дорогах.
• Земельный участок, расположенный в Сергелийском районе города Ташкента, площадью 2,8 сотки, со стартовой ценой 740,9 млн ​​сумов продан за 963,2 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.